KAPILAR KİMYASAL SOLÜSYONLA SESSİZCE AÇILACAK

Şafak Operasyonlarında ATA Teknokent’te AR-GE yapan ETT Elektronik Firması, baskınlarda koçbaşı ile kapı açan polisin işini rahatlatacak bir buluşa imza attı. Firma yöneticisi, kimyasal solüsyonla kapıların kısa sürede kesilerek açıldığını söyledi.

safak-operasyonlarina-sessizlik-bulusu

”KAPI KESİLEREK AÇILIYOR”

Polisin özellikle şafak vaktinde evlere yaptığı baskında koçbaşıyla kapıları kırarak içeri girdiğini ifade eden Hayrettin Sakcı, “Bizim geliştirdiğimiz kimyasal solüsyonla bir çelik kapı kısa sürede kesilerek açılıyor. Sadece havai fişek ebadındaki solüsyon çakmakla yakılarak kesilecek noktaya tutuluyor. Kapı kısa sürede kesilerek açılıyor.” dedi.

DAHA İSİM KOYULMADI

ATA Teknokent bahçesinde çeliği keserek gösteren Hayrettin Sakcı, icadına henüz bir isim koymadığını da bildirdi. Teknokent yöneticileriyle bir isim bulabileceklerini ifade eden Sakcı, çalışmasının polisin işini kolaylaştıracağını kaydetti.

Çalışması için ETT Elektronik Firması yöneticisi Hayrettin Sakcı’yı tebrik eden ATA Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ersin Karaman, hedeflerinin bütün firmaları AR-GE yapar hale getirmek olduğunu söyledi.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir