Uğur Akkuş, Cumhurbaşkanıyla çektirdiği fotoğrafını referans gösterdi ve olanlar oldu

İş adamı Akkuş, Kuveyt’te yaptığı bir iş ortaklığında Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafını referans göstererek 20 milyon dolar dolandırdı.

Herkesin bildiği üzere Ebru Şallı ile yaşadığı aşk ile gündeme gelmişti, aradan çok zaman geçmeden iş adamı Uğur Akkuş hakkında şoke eden bir iddia ortaya çıktı. Yazar Dilek Güngör, Uğur Akkuş’un  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafıyla Kuveyt’lileri 20 milyon dolar civarında dolandırdığını söyledi. Güngör’ün söylediğine göre durumu geç olmadan fark eden eden Erdoğan, olaya el attı.

Dilek Güngör “Emiri kandıran çantacı kim?” başlıklı yazısında bütün olan bitene değindi:

“Son dönemde yeni yeni işadamları türedi. Bakıyorsunuz, adamın hiçbir üretimi, dişe dokunur ticareti veya yatırımı yok. Elinde bir tek -o da hasbelkader- otel lobisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, Başbakan Binali Yıldırım’la ya da kabine üyeleriyle çektirdiği fotoğraf var. Hani eskiden ‘Hamili kart yakinimdir’ diye dolaşanlar var ya… Onun gibi bu fotoyu alıp kartvizit gibi dolaştırıyorlar. Yabancı yatırımcı avlamaya çalışıyorlar.

Geçenlerde bir sohbet sırasında tam da böyle bir şeye şahit oldum ve şok yaşadım. Bana anlatan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuveyt seyahatinde kendisiyle fotoğraf çektiren bir işadamından bahsetti. O kişi, Kuveyt Emiri Şeyh el ailesinden Meclis Başkanı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğraflarını gösterip ortak yatırım için masaya oturmaya ikna etmiş! Fakat olan Kuveytliler’in 20 milyon dolarına olmuş! Ben “Pes!” derken Cumhurbaşkanı’nın olayı fark edip konuya el attığını söylediler. Haber kaynağım işadamının ismini açıklamadı. Ama ben işin peşini bırakmadım. Bu kişinin Uğur Akkuş olduğunu öğrendim. Bu meseleden, Cumhurbaşkanı da çevresi de epeyce rahatsızlar. Hemen bu istismarın önüne geçilmesi ve Kuveytli yatırımcının mağduriyetinin giderilmesi için girişimler başlatılmış” dedi.

erdoganla-olan-resmi-kullandi

PEKİ YA BU AKKUŞ KİM?

Dilek Güngör konuşmasına şöyle devam etti: “Ben kendisini “Ebru Şallı’nın sevgilisi” kimliğiyle magazin sayfalarında gördüm. Sonra Şems Türk Kuveyt- Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı olduğuna dair birkaç haber okudum.

Lafı uzatmayayım. Herkesin gözünü dört açması gereken bir dönemdeyiz. Türkiye yabancı yatırım çekmek için tırmalarken, birilerinin çıkıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adını kullanarak Körfez’deki yatırımcıyı küstürmesine izin vermemeliyiz”.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir